Начало Спорт Кой сега е номер 1!

Кой сега е номер 1!

447

На официална церемония тази вечер ще бъдат наградени определените като най-добри спортисти, отбор и треньор за 2017 г. на Община Перник. Събитието ще се състои от 18.00 ч. във ІІ-ро фоайе на ОК „Дворец на културата”.
Изборът в класацията спортист на годината беше определен от местните журналисти, след като пернишките спортни клубове излъчиха свои състезатели, отбори и треньори за участие в годишната анкета за „Спортист на годината Перник 2017“. 11 вида спорт излъчват свои представители, 26 са номинираните. Има представители от клубовете по борба, таекуондо, бокс, тенис на маса, волейбол, женски футбол, ръгби, хокей на трева, шах, делтапланеризъм.

Ето и пълния списък с номинациите на спортните клубове:

СПОРТ: БОКС
1. Алекс Александров Тодоров – състезател на СКБ „Перник”, гр. Перник, мъже,
кат. 64 кг.
треньор: Емил Райков

Класиране през 2017 г.
• І-во място на Държавен личен и отборен шампионат и Купа „България“ за младежи – октомври 2017 г.
• ІІІ-то място на Държавен личен и отборен шампионат и Купа „България“ за младежи – юни 2017 г.
• І-во място на Боксов турнир „Кико“ и приз за най-борбен състезател
конкуренция: 19 състезатели в категорията

2. Кристиян Александров Тодоров – състезател на СКБ „Перник”, гр. Перник, мъже, кат. 75 кг.
треньор: Емил Райков

Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място на Държавен личен шампионат за мъже,
конкуренция: 19 състезатели в категорията

3. Теодор Венциславов Веков – състезател на СБК „Перник – Ладимекс”, гр. Перник,
младежи,
кат. 63 кг.
треньор: Манол Йорданов
Класиране през 2017 г.
• ІІІ-то място на Държавно лично първенство, I-ви кръг и Купа България за юноши 16 год.
конкуренция: 18 състезатели в категорията
4. Алекс Костова Манова – състезател на СБК „Перник – Ладимекс”, гр. Перник,
кат. 48 кг.
треньор: Манол Йорданов
Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място на Държавно лично-отборно първенство І-ви кръг и Купа „България“ за девойки и жени – май 2017 г.
конкуренция: 8 състезатели в категорията

5. Маноела Манолова Йорданова – състезател на СБК „Перник – Ладимекс”, гр. Перник,
кат. 64 кг.
треньор: Манол Йорданов
Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място на Държавно лично-отборно първенство– І-ви кръг и Купа „България“ за жени, май 2017 г.
• ІІІ-то място на Държавно лично-отборно първенство- ІІ-ри кръг и Купа „България“ за жени – ноември 2017 г.
конкуренция: 8 състезатели в категорията

СПОРТ: БОРБА
6. Иво Серафимов Ангелов – състезател на СК „Миньор”, гр. Перник

Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място на Европейско първенство, мъже, кат. 59 кг.
• І-во място на Международен турнир „Н. Петров”
• І-во място на Държавно лично първенство

7. Николай Николов Байраков – състезател на СК „Миньор”, гр. Перник,
треньор: Веселин Цветков
Класиране през 2017 г.
• V-то място на Световно първенство, кат. 85 кг.
• ІІІ-то място на Европейско първенство
• І-во място на Държавно лично първенство
• І-во място на Държавно лично отборно първенство

8. Тарек Мохамед Абдулслам – състезател на СК „Миньор”, гр. Перник
Класиране през 2017 г.
• І-во място на Европейско първенство, мъже, кат. 80 кг.
.
• ІI-ро място на Международен турнир „Н. Петров”
• І-во място на Държавен личен шампионат
• І-во място на Държавно лично отборно първенство
СПОРТ: ВОЛЕЙБОЛ

9. Виктор Драгомиров Костадинов – състезател на ВК „Миньор”, гр. Перник,
капитан на отбора – мъже
треньори: Ангел Василев, Петьо Драгиев
Класиране през 2017 г.
• ІХ-то място в НВЛ – Суперлига САМИ – М
конкуренция: 10 отбора в НВЛ – Суперлига САМИ – М за сезон 2016/2017.

СПОРТ: ПАРАПЛАНЕРИЗЪМ

10. Веселин Георгиев – състезател на „КДП – Перник”, гр. Перник

Класиране през 2017 г.
• І-во място на „Перник Оупън 2017“
• ХХХVI- то място на 9-тия Световен шампионат, Албания

11. Димитър Ралев – състезател на „КДП – Перник”, гр. Перник

Класиране през 2017 г.
• ІІІ-то място на „Сопот Оупън 2017“ 57-мо място
• 57-мо място на 9-тия Световен шампионат, Албания

12. Виктор Бучков – състезател на „КДП – Перник”, гр. Перник

Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място на „Перник Оупън 2017“ 57-мо място

13. Бисер Андонов – състезател на „КДП – Перник”, гр. Перник

Класиране през 2017 г.
• ІІІ-то място на „Перник Оупън 2017“ 57-мо място

СПОРТ: ДЖУДО /САМБО, СУМО/
14. Виктория Павлова – състезател на СК „Кракра”, гр. Перник
Треньор: Иглика Милентиева
Класиране през 2017 г.
ДЖУДО
• ІІ-ро място на Открит шампионат на Австрия , жени, кат. 78 кг.
Конкуренция: 23 участници
• ІІ-ро място на Международен турнир по джудо, жени, Нови Сад
• ІІ-ро място на Държавен личен шампионат, жени, кат. 78 кг.
• ІІІ-то място на Държавен личен шампионат, жени до 23 год., кат. 78 кг.
• ІІІ-то място на Държавен личен шампионат, девойки до 21 год., кат. 78 кг.

САМБО
• ІІІ -то място на Световно първенство, Девойки – 20 г., кат. 72 кг.
• ІІІ-то място на Европейско първенство, Девойки – 20 г.,кат. 72 кг.
• ІІ-ро място на Купа Европа, жени, кат. 72 кг.
• І-во място Държавен лично-отборен шампионат, Жени, кат.72 кг.
• ІІ-ро място на Държавен лично-отборен шампионат, жени, кат.72 кг., отборно
• І-во място на Държавен лично-отборен шампионат, Девойки до 20 год., кат.72 кг.
• І-во място на Държавен лично-отборен шампионат, Девойки до 20 год., кат.72 кг.-отборно

15. Александра Накова – състезател на СК по бойни спортове „Кракра Пернишки”, гр. Перник
Треньор: Иглика Милентиева
Класиране през 2017 г.
ДЖУДО
• ІІ-ро място на Международен турнир по джудо Матикофен, Австрия , жени, кат. 57 кг.
• ІІ-ро място на Международен турнир по джудо Матикофен, Австрия , жени, кат. 57 кг.
• ІI-ро място на Държавно лично първенство, жени, кат. 57 кг.
САМБО
• ІІ-ро място на Държавен лично – отборен шампионат, жени, кат. 56 кг.
• ІІ-ро място на Държавен лично – отборен шампионат, жени, кат. 56 кг. – отборно
16. Андреа Красимирова Георгиева – състезател на СК по джудо и самбо „Перун”, гр. Перник
Треньор: Галина Венева
Класиране през 2017 г.
ДЖУДО
• ІІІ -то място Международен турнир Панагюрище
• ІІІ -то място Международен турнир „Гладиатор“, Пловдив
• ІІІ -то място на Държавен отборен шампионат за девойки младша възраст
• І-во място Турнир „За Купата на Кмета на град Перник“
СУМО
• ІІІ -то място на Европейско първенство по сумо- девойки до 16 г.
• ІІІ -то място на Европейско първенство по сумо- девойки до 14 г.
• І-во място Държавен шампионат за девойки до 16 год.
• І-во място Държавен шампионат за девойки до 14 год.

17. Стефани Георгиева Веселинова – състезател на СК по джудо и самбо „Перун”, гр. Перник
Треньор: Галина Венева
Класиране през 2017 г.
ДЖУДО
• ІІ -ро място Международен турнир Панагюрище
• ІІ -ро място Международен турнир „Гладиатор“, Пловдив
• ІІІ -то място на Държавен отборен шампионат за девойки младша възраст
• І-во място Турнир „За Купата на Кмета на град Перник“
СУМО
• І -во място на Европейско първенство по сумо- девойки до 14 г.
• ІІ -ро място на Европейско първенство по сумо- девойки до 16 г.
• І-во място Държавен шампионат за девойки до 16 год.
• І-во място Държавен шампионат за девойки до 14 год.
БОРБА
• ІІІ -то място НА Държавно първенство по борба за девойки

СПОРТ: РЪГБИ
18. Иван Пачаръзов – състезател на РФК „Валяците”
Класиране през 2017 г.
• I-во място на Републикански шампионат 2017 г. за мъже
• Носител на Купа „България“ за 2017 г., мъже

СПОРТ: ТАЕКУОН-ДО WTF

19. Мирослав Георгиев Миленков – състезател в клас „А“, Олимпийска версия на ТК „Спартак”, гр. Перник
Треньор: Иво Иванов – V-ти дан
Класиране през 2017 г.
• І -во място Международен турнир „SOFIA OPEN“, мъже, клас „Б“, кат. 68 кг.
• ІІ-ро място на Турнир „Hereya Trophy 2017“, мъже, клас А“, кат. 54 кг.
• ІІІ -то място на Републиканското първенство за мъже, клас „А“, кат.58 кг.

СПОРТ: ТЕНИС НА МАСА
20. Емилия Емилова Михайлова – състезател на СКТМ „Металик”, гр. Перник,
Класиране през 2017 г.
• V-то място на Държавно първенство, Висша лига – жени
• С най-голям принос за оставането на СКТМ „Металик“ във „Висша лига“ – жени – тенис на маса сред 8-те най-добри отбора в България

21. Силвио Седевчев – състезател на СКТМ „Металик”, гр. Перник, национален състезател до 18 и 21 –годишна възраст
Класиране през 2017 г.
• ІІІ-то място на Балканско първенство до 18 г. в к-с Албена
• VІ –то място индивидуално на Балканско първенство до 21 г. в Подгорица, Черна гора
• ІІІ-то място на Държавно индивидуално първенство до 18 г.
• Дебют в „А“ група, мъже с 15 победи и нито една загуба и класира отбора на 4-то място
• І-во място на Ученически игри по тенис на маса през учебната 2016/2017 г. без загуба, като титлата дава право на участие в Световните ученически игри по тенис на маса през 2018 г. в Малта

СПОРТ: ФУТБОЛ
22. Алисия Робертова Велинова – състезател на ФК „Риал”, гр. Перник
Класиране през 2017 г.
• Участник в Държавното първенство по футбол за жени

СПОРТ: ХОКЕЙ НА ТРЕВА
23. Мартин Александров – състезател на СК „Ен Джи Ес”, гр. Перник – капитан, до 14 г.
Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място и голмайстор на Международния турнир по хокей на трева „За Купата на Босилеград“, Сърбия
• І-во място Републиканско първенство в зала за юноши до 14 г., дивизия „Б“
• ІІ-ро място на Републиканско първенство на открито за юноши до 14 год., дивизия „А“
• Участник в Европейско първенство по „Хокей 5“ до 16 г.в Полша с отбелязан гол срещу Финландия
• Включен в националния отбор за предстоящото Източно Европейско първенство за юноши до 18 г. в гр. Одрин, Турция.

24. Калоян Атанасов – състезател на СК „Ен Джи Ес”, гр. Перник
Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място и голмайстор на Международния турнир по хокей на трева „За Купата на Босилеград“, Сърбия
• І-во място Републиканско първенство в зала за юноши до 14 г., дивизия „Б“
• ІІ-ро място на Републиканско първенство на открито за юноши до 14 год., дивизия „А“ и най-полезен състезател на п-вото.
• Участник в Европейско първенство по „Хокей 5“ до 16 г. в Полша
• Включен в националния отбор за предстоящото Източно Европейско първенство за юноши до 18 г. в гр. Одрин, Турция

25. Василена Стефанова – състезател на СК „Ен Джи Ес”, гр. Перник
Класиране през 2017 г.
• ІІ-ро място и голмайстор на Международния турнир по хокей на трева „За Купата на Босилеград“, Сърбия
• І-во място Републиканско първенство в зала за юноши до 14 г., дивизия „Б“
• ІІ-ро място на Републиканско първенство на открито за юноши до 14 год., дивизия „А“.
• Включена в националния отбор за предстоящото Източно Европейско първенство за юноши до 18 г. в гр. Одрин, Турция

26. Любомир Даниелов Данов – състезател на ШК „Юри Бендерев-1912”, гр. Перник
Класиране през 2017 г.
• І-во място на Международен турнир „Албена“
• І-во място Републиканско първенство по шахмат за мъже, категория „Блиц“
• І-во място на Студентски републикански шампионат по класически шахмат
• І-во място с отбора на ШК „Юри Бендерев 1912“в Първенството на Югозападна България по ускорен шах
• І-во място на 1-ва дъска в Първенството на Югозападна България по ускорен шах.

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ОТБОР НА 2017 ГОДИНА
1. РФК „Валяците”- Перник – ръгби – шампиони на България и носители на Купата на България за 2017 г.
2. ВК „Миньор” – Перник – мъже, играещ 4-ти пореден сезон в НВЛ – Суперлига, заел 9-то място през спортно-състезателната 2016/2017 г.
ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ТРЕНЬОР НА 2017 ГОДИНА
1. Милен Кирилов Богданов – втори треньор на мъжкия отбор на ВК „Миньор“. До 2016 г. е състезател по волейбол, преминал през всичко юношески формации в клуба. От сезон 2016/2017 е треньор. Като втори треньор на мъжкия отбор, заема 9-то място в първенството на НВЛ Суперлига.
Като втори треньор на националния отбор за девойки старша възраст, печели златен медал на Балканиадата в София и бронз на Европейското първенство в София.
На Световното първенство в Словения за жени до 23 г., печели бронзов медал.

2. Иглика Милентиева – Чакова – треньор по джудо и самбо в СК „Кракра“ и учител по спортна подготовка в СУ „Олимпиец“. Подготвя състезатели, включени в националните отбори на България по джудо и самбо. В актива на нейните състезатели има стотици медали от Държавни шампионати, десетки купи от Отборни първенства, отличия от международни първенства, 7 медала от Световни шампионати, 3 медала от Световни купи, 17 медала от Европейски първенства, 3 медала от Купа Европа, множество медали от международни турнири.

През 2017 г. нейните състезатели са спечелили бронз от СП и ЕП по самбо, сребро от Купа Европа по самбо, както и общо 7 златни, 17 сребърни и 23 бронзови медала от Държавни първенства и шампионати., както и в отборнит първенства – сребро при жените, злато при девойки до 20 г. и бронз при момичета.

3. Галина Венева –треньор на СК „Джудо и самбо Перун” – под нейно ръководство състезателите на клуба са спечелили тази година 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала от ЕП по сумо, 29 медала от Държавните първенства по сумо и 6 от ДП по джудо, както и 2 трети места в отборните класирания при момичета и девойки мл. Възраст от ДОП.

4. Антонио Любенов – треньор на РФК „Валяците“ – 31 шампионски титли от Републикански първенства

5. Трифон Христов Трифонов – треньор на ТК „Спартак“