Начало Спорт Миньор загуби драматично дербито с ЦСКА 1948

Миньор загуби драматично дербито с ЦСКА 1948

181

Загуба с 1-2 допусна  като гост  отборът на Миньор (Перник) в дербито от 12-я кръг на Югозападната трета лига с ЦСКА 1948 (София).

Мачът започна по фантастичен начин за играчите на Валентин Илиев като още  във втората минута Герман Петров прати топката във вратата на гостите от Перник. След гола на „червените“, отборът на Данаил Бачков започна да владее кълбото по-често и на два пъти бе на косъм от изравнителния гол.Четири минути след почивката обаче Йоан Маринов се възползва от грешка в защитата на Миньор и удвои резултата за домакините. В 51-ата минута нападателят на „чуковете“ Кристиян Ковачев намали резултата след удар от дистанция.

След този успех „червените“ остават на върха в класирането с актив от 32 точки, с 4 повече от втория Вихрен (Сандански).  Миньор пък е на шеста позиция с 20 точки.