Начало Спорт Миньор ще спори за купата на Аматьорската лига!

Миньор ще спори за купата на Аматьорската лига!

44

Миньор се класира за Зоналния финал от турнира Купата на Аматьорската лига след нова победа над Вихрен (Сандански) с 2:0. Срещата се игра при перфектни условия на стадион „Осогово“ в Кюстендил. В спор за място на полуфиналите „чуковете“ ще се изправят срещу ЦСКА 1948, наложил се днес над Чавдар (Етрополе) с 2:1.
Срещата пропуснаха наказаните Любомир Илиев и Илиян Христов, а Данаил Бачков даде почивка на голяма част от футболистите с натрупани повече игрови минути.
„Жълточерните“ излязоха напред в резултата в 15-та минута, когато Илиан Илиев изведе Рамадан отляво. Полузащитникът финтира бранител и поднесе топката на Георги Недялков на три метра от голлинията.
В началото на втората част Абушев изведе Денис Николов сам срещу Кунчев, но младокът прибърза с удара и сгреши. Интригата в мача приключи в 53-та минута. Димитър Савов се включи мощно по десния фланг, центрира остро в наказателното поле и Атанас Колев оформи крайното 2:0.
В последните минути Вихрен остана в намален състав, заради червен картон на Мицаков.

Миньор започна в състав: Мюмюнов, Савов, Гогов, Станимиров, Папукчиев, Колев, Ил. Илиев, Рамадан, Валентинов, Николов и Нед