Начало Политика Перничанинът Асен Стефанов стана републикански шампион по шахмат за служители на МВР

16

Перничанинът Асен Стефанов стана шампион на Републиканското първенство по шахмат за служители на МВР. Състезанието се проведе от 14 до 17 юли 2020 г. в област „Бакаджика“ – гр. Ямбол .
В него взеха участие 20 представители от 7 спортни клуба. Първенството се е провело по швейцарска система в седем кръга за класически шахмат и дисциплината „Блиц“ в девет кръга.
В класическия шахмат шампион е станал Асен Стефанов от ОДМВР Перник. В дисциплината „Блиц“ златото е спечелил Емил Петков от ОДМВР Габрово, а в отборната надпревара победители са станали представителите на ОДМВР Варна Петър Делчев и Иван Янев.