Начало Спорт Реал Мадрид е новият световен клубен шампион!

Реал Мадрид е новият световен клубен шампион!

175

Реал Мадрид спечели за трети път в клубната си история Световното клубно първенство след победа на финала в ОАЕ с 1:0 над бразилския Гремио. Звездата на тима Кристиано Роналдо отбеляза единственото попадение в 53-та минута от пряк свободен удар.
Така португалецът, заедно с Лео и Роберт Левандовски имат по 53 гола за календарната 2017 година. Реал Мадрид пък се изравни с Барселона, като двата тима са печелили по 3 пъти надпреварата.
В началото на мача бразилският тим опитваше да атакува, но в последната трета на терена играта не им се получаваше. Постепенно Реал пое контрола върху срещата и положенията пред вратата на Гремио следваха едно след друго. Събитията на терена се повториха и през втората част, а голът все пак падна в 53-та минута.
Нарушение на бразилски защитник срещу португалеца накара съдията да отсъди пряк свободен удар и от него Реал откри.
Малко по-късно Реал вкара и втори гол, като отново Роналдо се разписа, но съдията отмени попадението заради засада. В 65-ата минута Лука Модрич напредна и с удар от границата на наказателното поле прати топката в дясната греда.
В 83-ата минута Гарет Бейл излезе очи в очи с вратаря на бразилския тим, но вратарят се намеси и отчая атакуващия футболист на Реал.