Начало Политика Седмичен културен календар на община Перник

Седмичен културен календар на община Перник

118

Културен календар
28.05. – 3.06. 2018 г.

28 май
18,00 ч. – Театрален салон , Обединен детски комплекс
Мюзикъл „Вълкът срещу Козата и трите й козлета“ –по музика на Хайгашот Агасян
Организатор: V СУ „П.Р.Славейков“

19,00ч. – Театрален салон „Георги Русев“
„На нея с обич“ – музикален спектакъл с песните на Емил Димитров
в изпълнение на Даниел Цочев – актьор в театър „Възраждане“ и Антония Малинова – актриса

29 май
13,30 ч. – XI – то ОУ „Елин Пелин”
Прожекция на филм и презентация за вредата от тютюнопушенето – по повод 31 май – Световен ден без тютюнев дим
Организатор : НЧ „Искра – 1960 г.” кв. Изток

18,00 ч. – голям салон, Общински младежки дом
„Латино фиеста“ – Перник 2018″ – с участието на деца от ДГ №8 „Изворче“, гост – танцьори, поп певеца Светослав Стойчев и специален гост – естрадната звезда Росица Кирилова

18,30 ч. – Малък салон, Дворец на културата
Концерт на Камерен оркестър „Орфей”, солисти – ученици от Обединена школа по изкуства към ОК Дворец на културата, диригент Райчо Христов

30 май
17,30 ч. – Обединен детски комплекс
„Открит урок” – с участието на деца от подготвителна група към балетно студио „ИДА” на ЦПЛР-ОДК с ръководител Йоана Валериева – Сойка
Организатор: ЦПЛР – ОДК

18,30 ч. – театрален салон -ЦПЛР-ОДК
„Не падай духом” по Станислав Стратиев , постановка на ДЮТ „Мускетарите”
Организатор: ЦПЛР-ОДК

31 май
11,00 ч. – театрален салон , Обединен детски комплекс
Национална програма „Детско полицейско управление“ –финализиране и официално закриване на програмата
Организатор: Областна дирекция на МВР – Перник и Обединен детски комплекс

18,00 ч. – Малък салон, Дворец на културата
”Фолклорът – настояще и бъдеще” – концерт на Народния оркестър
при ОК Дворец на културата, ръководител Венцислав Андонов

1 юни
Международен ден на детето
09,00 – 17,00 ч. – Фоайе пред Детски отдел на Регионална библиотека „Св. Минков”
Традиционна изложба от детски рисунки на Ателието при ХГ Перник

09,30 ч.- галерия “Любен Гайдаров”
Презентация на Художествена галерия – Перник пред ученици от I, II и III клас на XII ОУ „В. Левски“

10,00 – 14,00 ч. – Регионален исторически музей
„Улица Вълшебна“ – занимания за деца

10.00 ч. – Малък салон, Дворец на културата
Концерт на Камерен оркестър „Орфей” за ученици от ХІІ ОУ ”Васил Левски” – връчване на свидетелствата на първокласници, диригент Райчо Христов

10,30 ч. – пред Младежки дом Мошино
„Една усмивка прави чудеса“ – детски празник

10.30 ч. – ДГ „Валентина Терешкова“ гр. Батановци
Празничен концерт-спектакъл

11,00 ч. – пред Двореца на културата
Детска празнична шоу-програма
Организатор: ЦПЛР-ОДК Перник

17.30 ч. и 19.00 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
Годишен концерт „Майсторите на танца“
Организатор: Танцова формация „Майсторите на танца“

2 юни
11,30 ч. – Паметника на Христо Ботев /пред ПГЕМП ”Хр. Ботев”/
Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България – общоградско поклонение, поднасяне на венци и цветя
Организатор: Община Перник, ОК Дворец на културата, ПГЕМП “Хр. Ботев”

11.30 ч. – голямо фоайе ОДК
„Да знаем и да помним” – музикален спектакъл-концерт по повод Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България

2 юни
11,00 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
Кино в Театъра – филмов маратон

3 юни
10,00 ч.- пред читалището с. Дивотино
ХХI Национален детски празник „Чичо Стоян“
Организатор: НЧ “Чичо Стоян-1927 г“, Кметство с. Дивотино и Община Перник

ЧИТАЛИЩА:
1 юни
10,00 ч. – пред Кметството с. Драгичево
„Детство мое, реално и вълшебно” – детски празник
Организатор: НЧ “Пробуда – 1922 г.” с. Драгичево

12,00 ч. – пред НЧ “Просвета – 1909 г.” гр. Батановци
„Весел празник – 1 юни”- детски празник

17,00 ч. – пред НЧ „Хр. Ботев – 1961 г.“ с. Люлин
1 юни – Ден на детето – тържество

2 юни
12,00.- 21,00 ч. – с. Драгичево
Традиционен събор
Организатор: Кметство и НЧ “Пробуда – 1922 г.” с. Драгичево

18, 00 ч. – местност „Паметника“ кв. „Калкас“
Честване на Деня на Ботев и загиналите за свободата на България
Организатор: НЧ “Данчо Иванов – 1927 г.” кв. „Калкас“

19,00 ч. – площада с. Витановци
Традиционен събор – празнична програма
Организатор: Кметство – с. Витановци